MENU

Екскурсії в Прип’ять: місто, загублене в часі і просторі
Заховайте ваш страх подалі і здійсніть захопливу мандрівку в місто-примару 
15.11.2012 14:00 6 Лариса Хачідзе 
журналіст 
Уявіть, що ви потрапили в місто, де є все: будинки, дитячі майданчики, крамниці, автомобілі, автобусні зупинки, але немає жодного мешканця. Повірте, це не страшний сон і не американський фільм жахів. 

Це українське місто Прип'ять, яке от уже двадцять шість років нагадує нашій країні про страшні помилки минулого. 

Екскурсії в Прип'ять - згадати все 

У 1986 році зупинилось життя у 50-тисячному місті. Зупинилось назавжди, зникнувши з карти України. 

Долю Прип'яті вирішили декілька фраз по міському гучномовцю: «Товариші, тимчасово залишаючи своє житло, не забудьте, будь ласка, закрити вікна, вимкнути електричні та газові прилади, перекрити водопровідні крани. Просимо дотримуватися спокою, організованості і порядку під час проведення тимчасової евакуації». 

Екскурсії в Прип'ять - правила безпеки при відвідуванні міста 

Екскурсії відбуваються лише по певних маршрутах, які попередньо узгоджені з адміністрацією зони відчуження. Забороняються відхилення від затверджених маршрутів. 
Під час екскурсії вас буде супроводжувати представник адміністрації. 


Звертайте увагу на всі попереджувальні знаки та плакати. Не ігноруйте їх. 
Пересування по зоні відбувається лише у закритих транспортних засобах. 
У зоні відчуження суворо забороняється брати в руки сторонні предмети - ви ризикуєте своїм здоров'ям і життям. 

Екскурсії в Прип'ять - перша зупинка 

Сьогодні Чорнобильська зона відчуження відкрита для відвідування громадянами. Але важливо знати, що для перебування в зоні вам потрібно отримати пропуск і обов'язково мати при собі паспорт. Також заборонений в'їзд неповнолітнім. Перепустки видають в бюро Адміністрації зони відчуження лише за попереднім замовленням. 

Екстремальний Гелловін: мандрівка в міста-примари 

Екскурсія містом-примарою розпочинається з першого охоронно-пропускного пункту Дитятки. Саме з цього місця розпочинається тридцятикілометрова Чорнобильська зона відчуження. Ліворуч і праворуч від пункту розташований паркан, що оточує всю зону відчуження 

Порада: в жодному разі не вирушайте в мандрівку у відкритому одязі. Забудьте про шорти, футболки, шльопанці. 

Також вас попередять, що ходити потрібно лише по асфальту, в жодному разі не наступати на мох - він вбирає в себе радіацію. 

Безпосередньо перед містом Прип'ять вам доведеться минути ще один пропускний пункт, який розташований на межі десятикілометрової зони відчуження. 

Екскурсії в Прип'ять - що вразить 


Навіть важко назвати те, що найбільше вас здивує у місті. Бо там кожен куточок, кожен будинок, кожна кімната несе у собі згадку про людей, що колись жили тут і так раптово були змушені залишити місто.

Так, палац культури «Енергетик» своїх відвідувачів зустрічає звичною мертвою тишею, і лише портрети радянських вождів нагадують, що колись і тут було життя. 

Євпаторія, малий Єрусалим: місто, яке ми не знаємо 
Вас обов'язково відведуть до місцевого парку атракціонів, який працював навіть після вибуху на АЕС. Ваш екскурсовод обов'язково розповість, що у народі побутує міф, що атракціон так і не був відкритий до аварії. 

Коли заходиш у школу або дитячий садочок міста, то складається враження, що діти ніби зникли звідси враз: на підлозі валяються класні журнали, зошити, альбоми для малювання, книжки, ляльки та інші іграшки. 

Всі вулиці міста вже давно поросли буйними деревами і кущами. І лише заасфальтовані доріжки нагадують, що колись це були окультурені людиною місця. 

Екскурсії в Прип'ять - виїзд з міста 


Після екскурсії вас двічі перевірять на радіоактивне забруднення. Якщо у якогось предмету одягу рівень радіації перевищує норму, то вам доведеться розпрощатись з ним на пропускному пункті зони відчуження. 

Екскурсії в Прип'ять - корисна інформація 

 
 Адміністрація зони відчуження - місто Чорнобиль Київської області, вул. Радянська, 14. Телефон 0632048231, 0953022973, електронна адреса travelpoukravel.ucoz.ua 

Що подивитись у Миргородi: поради travelpoukravel.ucoz.ua 
Відгуки мандрівників: «В Прип'ять варто їхати восени. Саме в цей час відчуваєш, що місто насправді мертве, покинуте. Якщо буйна зелень літа, ще якось згладжує відчуття страху. Та саме восени «жуть» розігрується наповну,» - ділиться враженнями від мандрівки журналіст редакції журнала "Мандрiвник" Сергій